Чи кращі прості веб-сайти для бізнесу?

Оскільки технології веб-дизайну підвищують планку того, чого можна досягти за реалістичного бюджету, точиться дискусія про те, чи збільшення можливостей і функціональних можливостей пропонує більшу цінність, чи прості веб-сайти кращі для бізнесу.

Мінімалізм — чиста естетика сірого на білому, популяризована (серед іншого) Apple — була домінуючою тенденцією протягом багатьох років. Це створює професійний вигляд і пропонує просту для розуміння навігацію. З іншого боку, максималізм — візуальне свято, яке привертає увагу своєю складністю та унікальністю — почав набирати обертів.

У цій публікації ми розглянемо обидві сторони суперечки та запропонуємо прості способи, якими дизайнери можуть спростити веб-сайти.

Що таке простота у веб-дизайні?

Мінімалізм часто характеризують як простоту. Але це не завжди так. Інколи мінімалістична навігація настільки мінімальна, що її важко використовувати. Зворотний бік полягає в тому, що максималізм, який часто характеризують як складний, може використовувати просту навігацію.

Багато мінімалістичних елементів є складнішими, ніж деякі максималістські. Головне – зменшити кількість елементів, незалежно від обраного стилю.

Простота веб-дизайну зазвичай залежить від того, наскільки простий досвід користувача, і це зводиться до навігації. Часто дизайнери надто ускладнюють навігацію, намагаючись творчо винайти колесо. Це змушує користувачів експериментувати, щоб навчитися використовувати дизайн, посилюючи розчарування та сприйняття складності.

Прокрутка не проста. Жест, застосований до миші, трекпада або екрана (кожен жест є різним), який переміщує положення вмісту відносно вікна перегляду, не є простим. Але це друга натура, тому що ми знаємо, як це зробити. Прокручування вивчається, тому це просто. Обмежуючи взаємодію встановленими шаблонами дизайну, ми можемо створювати веб-сайти, які прості у використанні.

На додаток до створення простих у використанні веб-сайтів. Нам потрібно переконатися, що вони виглядають простими для користувача. Ефект естетичного юзабіліті — це захоплююча концепція UX-дизайну, яка говорить про те, наскільки привабливим щось виглядає, залежить те, наскільки простим воно сприймається у використанні.

Незалежно від вашого підходу, краса = простота.

Незалежно від того, чи ви обираєте мінімалізм, максималізм чи якийсь інший стиль, простота веб-дизайну — це поєднання знайомства та краси.

Плюси простих веб-сайтів

Вибір простого веб-сайту має багато переваг:

 • Покращений UX. Простий веб-сайт, на якому легше орієнтуватися, забезпечує кращий досвід для користувача, що означає більше конверсій.
 • Покращене сприйняття бренду – бренди, які, як вважають, виробляють красивіший вміст, як правило, сприймаються як такі, що мають вищу якість, що означає вищу цінність.
 • Швидкий час завантаження – прості веб-сайти, як правило, мають менше елементів, які потрібно завантажити, і вони використовують менше спеціального JavaScript, завдяки чому вони завантажуються швидше, ніж складні сайти з кількома елементами та інтерактивними компонентами.
 • Підвищення продуктивності SEO – прості сайти спираються на загальні шаблони дизайну, використовуючи простий вихідний код, який легше сканувати пошуковим системам і, швидше за все, отримають високі рейтинги.
 • Простіша розробка – з меншою роботою, пов’язаною зі створенням простого веб-сайту, його часто швидше та дешевше створювати та підтримувати.

Мінуси простих веб-сайтів

Це не все з ніг на голову; у створення простого веб-сайту є кілька недоліків:

 • Просте – це важко – простота – одна з найважчих речей для проектування. Це вимагає смирення, досвіду та вміння досягти суті проблеми.
 • Відсутність візуального ефекту – прості веб-сайти з мінімалістичною естетикою можуть не мати фактора «вау» та не виділятися на переповненому ринку.
 • Деякі речі просто складні – складність не завжди є поганою річчю. Складність вносить різноманітність і гнучкість. Простота може означати жорстке повторення.
 • Важко масштабувати – прості веб-сайти включають лише те, що необхідно для їх вмісту, але вміст змінюється з часом. Простим веб-сайтам часто не вистачає можливості розвиватися, тому їх потрібно переглядати та переробляти, коли з’являються нові функції та вміст.

Проста тактика для спрощення веб-сайтів

Існує кілька способів, за допомогою яких дизайнери можуть легко спростити дизайн своїх веб-сайтів:

 • Використовуйте встановлені шаблони дизайну – використання встановлених шаблонів дизайну, особливо для навігації, спрощує сайт, оскільки користувачі знають і розуміють, як сайт працює. Знайомство все спрощує.
 • Зменшіть кількість посилань – навігація має бути простою, з достатньою кількістю посилань, щоб користувачі могли зорієнтуватися, не перевантажуючись вибором.
 • Використовуйте негативний простір – негативний простір (також відомий як білий простір) допомагає окреслити ділянки веб-сайту, дозволяючи користувачам зосереджуватися на одному завданні за раз.
 • Створюйте модульні конструкції – розділяйте сторінки на менші розділи, використовуючи чіткі заголовки та негативний простір. Модульні конструкції дозволяють швидше сканувати інформацію, зберігаючи естетичний вигляд.
 • Зменшіть безлад – виключіть будь-які несуттєві елементи дизайну, які відволікатимуть увагу від основних елементів веб-сайту.
 • Оптимізуйте процеси – переконайтеся, що форми легко заповнювати, і використовуйте ярлики, де це можливо, щоб полегшити навігацію веб-сайтом.
 • Створіть красивий веб-сайт – краса сприймається як простота, тому переконайтеся, що ваш дизайн красивий, і він також сприйматиметься як простий.

Висновок

Незважаючи на те, що розробка та створення простого веб-сайту має деякі недоліки, плюси значно переважують мінуси для бізнесу. Простий веб-сайт створює професійний вигляд, підвищує сприйняття ваших продуктів або послуг як високоякісних і сприяє залученню та конверсіям.

Дизайнери, які прагнуть створити простий веб-сайт, повинні почати з фокусування на навігації вмістом у передбачуваний спосіб, використовуючи встановлені шаблони дизайну. Виберіть будь-яку естетику, яка вам подобається, від мінімалізму до максималізму, але переконайтеся, що ви використовуєте її добре та що користувачі сприймуть досвід як простий.