Курси німецької: як вибрати оптимальний формат навчання

Коли виникає потреба вивчити німецьку мову, усім хочеться отримати найкращий результат за короткий час та без захмарних фінансових витрат. Не менш важливим є зручний графік занять. Ефективність, вартість та комфортність навчального процесу безпосередньо залежать від обраного формату отримання знань, тому вибирати потрібно дуже відповідально та з урахуванням усіх плюсів та мінусів.

Курси вивчення німецької мови

Типи курсів німецької мови: онлайн чи офлайн?

Часу на те, щоб відвідувати школу особисто, зазвичай, у більшості студентів не вистачає, тому в тренді віртуальні курси німецької мови. Вони доступні усім, незважаючи на місце перебування, зайнятість на роботі чи вдома, вік та фінансові можливості (ціна мінімум на 20% нижча за вартість офлайн уроків). При цьому кожен студент може самостійно вирішувати, як саме займатися:

  1. В групі – оптимальний варіант з точки зору прокачування розмовних навичок, подолання комунікативного бар'єра, оптимізації витрат та організації, адже є певний графік, складений з урахуванням побажань студентів.
  2. З репетитором – чудове рішення, якщо треба підтягнути певні теми, підготуватися до екзамену чи досить швидко вивчити німецьку з нуля.

Існує також можливість самостійного вивчення німецької, але з ним пов’язано багато проблем. Потрібно якось організувати процес: скласти програму, знайти матеріали, провести аналіз тематичних додатків тощо. Це значна витрата часу та зусиль, причому немає жодної упевненості в успішності навчання. Доцільніше все ж таки звернутися до професіоналів, які запропонують персоналізований план, нададуть потрібні інструменти та будуть підтримувати вас до досягнення поставленої мети.

Як вибрати курс залежно від цілей вивчення мови

В онлайн-школу німецької звертаються учні з різноманітними запитами, і їм не можна займатися за однаковою програмою. Сучасні школи орієнтовані на індивідуальний підхід, що передбачає підбір курсу для кожного з урахуванням багатьох факторів, зокрема мети навчання та рівня, який є у студента на початку:

  • для тих, хто лише починає знайомитися з німецькою мовою, найкраще підходять групові курси та індивідуальні заняття на рівнях А1 та А2. Після їх завершення ви зможете розуміти іноземну мову, спілкуватися на побутові теми, читати нескладні тексти та пройти тестування з метою переїзду до Німеччини для возз’єднання з родичами, наприклад;
  • підприємцям та тим, хто планує будувати кар’єру у міжнародних корпораціях, є сенс відвідувати курси ділової німецької мови, де учні отримують навички спілкування з бізнес-партнерами та клієнтами, ведення листування, проведення переговорів. Такі заняття передбачають наявність знань на рівні B1 і вище;
  • для комфортного життя за кордоном та професійного зростання треба досягти рівня В2, що можна зробити, відвідуючи звичайний або інтенсивний курс;
  • щоб досконало володіти німецькою, потрібно досягти рівня С1;
  • додатково є можливість прокачувати розмовні скіли в тематичних клубах з носіями мови, але для цього спочатку потрібно підтвердити знання на рівні В1.

Поради щодо вибору формату вивчення для різних рівнів

Щоб не помилитися та отримати задоволення і користь від навчання, потрібно:

  • визначити, якої мети прагнете досягти, та за який час;
  • враховуючи власні уподобання, вирішити, як буде комфортніше навчатися – разом з іншими студентами або тет-а-тет з викладачем;
  • пройти онлайн тестування для визначення поточного рівня, навіть якщо здається, що знаєте, за якою програмою треба займатися. Часто студенти применшують або перебільшують свої навички, особливо коли давно не практикувалися. Перевірка, яка триватиме лише 20 хвилин, дозволить дізнатися, як воно є насправді, і з урахуванням цього планувати майбутній навчальний процес;
  • відвідати пробне заняття – воно є безоплатним та спрямоване на те, щоб учень зрозумів, чи підходить йому викладач та формат;
  • обговорити з координатором оптимальний графік – якщо не бажаєте ні під кого підлаштовуватися, тоді доцільніше займатися з репетитором.

Онлайн навчання є дуже гнучким та може адаптуватися під потреби будь-якого студента за умови, що він точно знає, який результат хоче отримати після завершення курсу.